Talajoltás – “A tudománytól a gyártásig”

“A tudománytól a gyártásig”, avagy az ötlettől a megvalósításig. A talajoltóanyagok fejlesztése igazi sikertörténet, és most nem gazdasági szempontokra gondolok. Nem, hanem arra az elégedettségre, amit mint kutató érzek. Tapasztalhattam, hogy az alapkutatással töltött évek tudományos eredményei az alkalmazott kutatásban is ígéretesek, majd a kísérleti fejlesztések és a szántóföldi hatékonysági vizsgálatok után a gyakorlatban is Olvasd tovább…

Magyar Termék Nagydíj védjegyet kapott a BioFil termékcsalád

Magyarország a talajoltás szempontjából egy különleges hely, van legalább 10 féle talajoltó termék, amiből öt komoly piaci szereplő. Ennek az az oka szerintem, hogy a fermentációs szakma igen erős minálunk, ennek meg az az oka, hogy a gyógyszeriparban ez a kutatási irány bivalyerős lett az elmúlt 50 évben, persze csak minálunk, igaz a rendszerváltás óta Olvasd tovább…

A műtrágyázás és a talajoltás helyzete a világban, avagy miért hagyjuk, hogy Afrika talajai is elszennyeződjenek?

mutragyazas-es-talajoltas-helyzete-vilagban

Már régóta várt érdeklődéssel olvastam a National Geographic-ban „Dan Charles: Bőségünk zavara” című írását (http://www.ng.hu/Magazin/magazincikk/2013/1305/bosegunk_zavara) a műtrágya felhasználás világméretű problémájáról. A szerző rávilágít, hogy Európa és Észak-Amerika után már Ázsiában is egyre nagyobb területen jelentkeznek a nem szakszerű műtrágyázás okozta, igen súlyos ökológiai következmények. Elsősorban a talajból kimosódó nitrogén- és foszforvegyületeknek a vizes élőhelyekre gyakorolt Olvasd tovább…